1980 Ve On Yıl Geçti
Künye:

Yönetmen : Haldun Dormen
Yazan : Haldun Dormen
Koreograf : Oytun Turfanda
Orkestra : Onno Tunç
Oynayanlar : Nükhet Duru, Neco, Salim Dündar, Çoskun Demir


"Ve 10 Yıl Geçti" aslında ekip çalışmasından, tiyatroyla müziğin beraberliğinden çok hoşlandığım için benim başımın altından çıkmıştı. Zamanın büyük yapımcısı Egemen Bostancı “Hadi bu yaz konser ver” deyince, “Olmaz, ben yine farklı bir revü tadında bir şeyler yapmalıyım” diye tutturdum. Ve “İlk yıllarımda bana bir şeyler öğreten insanlara geri dönüş çalışması gibi de bakabilirsiniz" dedim Egemen Bostancı’ya. Egemen bana, “Ama adı niye böyle, sen daha on yılı doldurmadın ki?” diye sorunca, “İnsan onar onar bakmalı, yedi ya da sekiz bana hafif geldi” dediğimi hatırlıyorum. Müzikalde kendi başlangıcımı şarkılarla canlandırarak anlattım. Arada skeçler, Neco ve Salim Dündar ile düetler, dans grubu ile canlandırmalar yaptık. O günlerde aramızda çok tatlı, yeni bir erkek sesi parlıyordu. Adı Coşkun Demir’di. İlk defa onun için şarkı yazdım ve çok da güzel söoylemişti. O da kadroya girdi.

Neco’ya gelince… Hem orkestra şarkıcısıydı, hem de benim daha okulda öğrenciyken kaçıp izlemeye gittiğim "Hair" müzikalinde oynamıştı. Muhteşem bir ses, harika bir oyuncuydu. Bir gün beni dinleyip “Gel seninle şarkı söyleyelim” dedi. O yıllarda Piero kılığında hüzünlü şarkılar söylüyordu ve çok sükseliydi. Beraber güzel müzik yaptık. Onu tanıyınca bir ağabey gibi sevdim.

Salim Dündar ise bana şarkının kendisi olabilmeyi öğreten hocamdır. “Herkes belli ölçüde şarkıyı sesiyle, ağzıyla söyleyebilir ama kalbiyle söylemek çok az insana nasip olur. Sende bu potansiyel var. Çok çalış, araştır bul, kulağını hassas tut, sakın detone olma; çok ayıptır. Kendini ve orkestrayı dinleyerek söylemelisin, bunu ben sana öğreteceğim” dedi. Hep düşünürdüm; "Bu büyük sanatçılar nasıl oluyor da bana zaman ayırıyorlar, bu şansımın kıymetini bilip çalışmalı, başarmalı, ne istediğimi bulmalı ve o yoldan gitmeliyim" diye.